Gökçebey Kaymakamı Sayın Ahmet KORKMAZ, 15 Haziran 2018 Cuma günü idrak edilecek Ramazan Bayramı ile ilgili mesaj yayımladı.Sayın KORKMAZ Mesajında ; ‘‘Toplumsal birlikteliğin en güzel örneklerinin sergilendiği, güzelliklerin ve iyiliklerin yoğun olarak yaşandığı, her türlü yüce duygunun gönüllerde filizlendiği Ramazan Bayramı’nı ilk kez siz değerli hemşerilerimle karşılayacak olmamın mutluluğu içerisindeyim.
        Her toplum, sahip olduğu inancın gereği olarak özel anlamlar yüklediği milli ve manevi günleri kutlamaktadır. Bu özel günlerin başında da bayramlar yer almaktadır.
        Manevi yaşantımızda önemli bir yer edinen bayramlarımız, sevgi, saygı ve hoşgörünün pekiştiği, mutlulukların paylaşıldığı, dargınların barıştığı kısacası milli ve manevi duyguların en üst seviyede yaşandığı günlerdir.
        Asırlarca, yardımlaşma ve dayanışmanın en güzel örneklerinin sergilendiği bu coğrafyada, millet olarak Ramazan ayında yakaladığımız manevi havayı bütün hayatımıza yansıtmamız en büyük temennimizdir.
     Bu vesileyle, idrak edeceğimiz bu güzel Ramazan Bayramını fırsat bilerek, milletçe kardeşliğimizi pekiştirip, dargınlıkları ve kırgınlıkları bir tarafa bırakarak, huzur içerisinde yaşamaya özen göstermeli, bu güzel vatan için şehit düşmüş ecdadımızın şanına yakışan sorumluluk duygusunu üzerimizde hissederek, sergilediğimiz bu birlik ve beraberliği her zaman göstermeliyiz.
        Bu duygu ve düşüncelerle, Ramazan Bayramı’nın Ülkemize ve Milletimize kardeş­lik, huzur ve mutluluk getirmesini temenni eder, vatandaşlarımızın bayramını en samimi duy­gularımla kutlar sevgi ve saygılarımı suna­rım" dedi.